Właściwy płyn chłodzącyto dłuższe życie silnika.

Płyn chłodzący to specjalna ciecz cyrkulująca w obwodzie chłodzącym silnika chłodzonego wodą. Chroni agregat napędowy i układ chłodzący. Różnorodność nowoczesnych materiałów i większe moce silników wymagają specjalnego dodatku do płynu chłodzącego.

G12 plus zachowuje stabilność do temperatury +135°C i dzięki swojemu składowi zabezpieczającemu przed korozją zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła z powierzchni metali lekkich, na przykład aluminiowej głowicy cylindrów. A chłodniejsza głowica cylindrów pozwala silnikowi dłużej pracować.

G12 plus nadaje się także doskonale do silników z żeliwa szarego i może być bez problemów mieszany z poprzednimi produktami G11 i G12.

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019