Układ hamulcowy i płyn hamulcowy.

Stop!

Układ hamulcowy musi działać ze 100-procentową skutecznością. Abyś zawsze mógł polegać na hamulcach Twojego samochodu, należy zmieniać płyn hamulcowy co dwa lata.

Nasze zalecenie: co dwa lata zleć kontrolę płynu hamulcowego. Serwis Volkswagena stosuje przy tym Oryginalny płyn hamulcowy Volkswagen.

Trudno zahamować?
Skorzystaj z naszej kontroli bezpieczeństwa samochodu albo serwisu hamulców. Załadowany samochód bardzo obciąża układ hamulcowy. Większa masa do zahamowania może sprawić, że niestwierdzone zużycie okładzin i innych elementów może o wiele szybciej stać się problemem.

Warto pamiętać, że same nowe Oryginalne okładziny hamulcowe i tarcze hamulcowe Volkswagen nie zapewnią optymalnego hamowania, jeżeli w układzie pozostanie stary płyn hamulcowy. Po dwóch latach większa zawartość wody w płynie może być niebezpieczna, ponieważ powoduje szybkie obniżenie temperatury wrzenia. Grozi wtedy tak zwane "wpadnięcie pedału w podłogę", bowiem siła hamowania nie jest już przenoszona na zaciski i tłoczki hamulców. Nie powstaje wówczas wystarczające ciśnienie hydrauliczne.

Jeżeli Twój Volkswagen był niedawno na przeglądzie zgodnie z planem serwisowym nie masz się czego obawiać. Zrobiłeś wszystko, co potrzebne dla sprawności hamulców.

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019