Akumulator - zawsze gotowy do rozruchu!

Słabe akumulatory rozruchowe są najczęstszą przyczyną unieruchomienia pojazdu. Dotyczy to przede wszystkim akumulatorów, których poziom kwasu jest już znacznie za niski. Siła akumulatora starcza jeszcze tylko do rozruchu i dlatego nie ma sygnału, że konieczna jest wymiana. Później, gdy utkniesz w korku a wentylator będzie pracował na wyższych obrotach, może zdarzyć się, że po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika nie będziesz mógł go ponownie uruchomić. Powód: wentylator i inne odbiorniki prądu podczas pracy silnika na jałowym biegu zużyły cały prąd wytwarzany przez alternator.

Sprawdzając poziom kwasu w swoim akumulatorze możesz przewidzieć, kiedy odmówi posłuszeństwa. Czy poziom kwasu znajduje się poniżej oznaczenia minimum? Jeżeli tak, przyjedź do serwisu Volkswagena. Kontrola akumulatora pozwoli dokładnie stwierdzić, czy wystarczy fachowa konserwacja czy też konieczna jest wymiana.


Nasza rada:
W przypadku wymiany radzimy zdecydować się na mocny, ołowiowo-wapniowy akumulator rozruchowy z oferty Oryginalnych części Volkswagen. Charakteryzuje go maksymalna pojemność, wysoka niezawodność rozruchu przy niskich temperaturach, małe zużycie wody i przedłużona żywotność.

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019