System Start - Stop

Wyłączenie silnika podczas postoju na czerwonym świetle.

System Start - Stop wyłącza silnik na biegu jałowym i przy zwolnionym sprzęgle, na przykład na czerwonym świetle. Aby uruchomić silnik, wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła.

Odzyskiwanie energii z hamowania

Wykorzystanie energii hamowania.

Specjalne oprogramowanie systemu zarządzania energią zwiększa napięcie prądnicy podczas jazdy ze zwolnionym pedałem gazu i przy hamowaniu. Akumulator jest ładowany, silnik odciążony, a zużycie paliwa spada. Ponadto podczas jazdy napięcie prądnicy może być niższe.

Brak oporów tłoczenia

Optymalne opony, optymalne zużycie paliwa.

Transporter Furgon z BlueMotion Technology posiada opony o zoptymalizowanym oporze toczenia. Niewielkie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2.

Więcej innowacji, mniej zużycie paliwa.

Jeżeli chcesz dawać dobry przykład w każdej dziedzinie: Transporter
z BlueMotion Technology jest przyjazny dla środowiska.

System Start - Stop

System Start - Stop wyłącza silnik na biegu jałowym i przy zwolnionym sprzęgle, na przykład na czerwonym świetle.

Szczegóły

Odzyskiwanie energii z hamowania

Specjalne oprogramowanie systemu zarządzania energią zwiększa napięcie prądnicy podczas jazdy ze zwolnionym pedałem gazu i przy hamowaniu.

Szczegóły

Brak oporów tłoczenia

Transporter Furgon z BlueMotion Technology posiada opony o zoptymalizowanym oporze toczenia.

Szczegóły

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2018