Od idei do programu części na wymianę.

Volkswagen wprowadził ideę wymiany części już w 1947 roku. Jej celem była oszczędność energii i materiałów. Pierwszymi oryginalnymi częściami Volkswagena pochodzącymi z wymiany były pojedyncze cylindry, pompy paliwowe, gaźniki, przekładnie kierownicze i tarcze dociskowe sprzęgła. Do tych pierwszych pięciu pozycji szybko dołączyły następne.

Od pomysłu do realizacji.Już we wrześniu 1948 roku pierwsze silniki zostały poddane renowacji w fabryce Volkswagena. Były to chłodzone powietrzem, 25-konne silniki pierwszych Garbusów. Rok później programem wymiany objęte zostały także przednie i tylne osie. Od tego momentu asortyment oryginalnych części pochodzących z wymiany cały czas rozszerzał się. To, co zaczęło się od 5 podzespołów, obejmuje dzisiaj ponad 10.000 pozycji z 47 grup produktów - począwszy od części silnika a skończywszy na elektryce.

 

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019