Wróć do Aktualności

2013-03-04

Nowy Volkswagen Golf został wybrany "Samochodem Roku 2013"

W 50-tym plebiscycie "Car of the Year" nowy Golf, zdobywając 414 punktów, wyraźnie zdeklasował siedmiu rywali: auto, które znalazło się na drugim miejscu, zdobyło 212 punktów. Wcześniej tę prestiżową nagrodę otrzymały już dwa modele Volkswagena: Golf w roku 1992 i Polo w 2010 roku.

Plebiscyt "Car of the Year" jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych plebiscytów w Europie. Corocznie, od 1964 roku, wyróżniane są najlepsze nowości motoryzacyjne. Jury, składające się z 58 europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, wybrało w eliminacjach osiem finałowych samochodów, które w ubiegłych miesiącach były dokładnie porównywane, testowane i oceniane między innymi pod kątem ekonomiczności, komfortu, bezpieczeństwa, prowadzenia, funkcjonalności, designu i innowacyjności.

Międzynarodowa nagroda "Car of the Year" jest uznawana za jedno z najważniejszych wyróżnień w branży motoryzacyjnej w Europie. Oprócz tej nagrody nowy Golf zdobył również inne liczne wyróżnienia: został wybrany "Najlepszym samochodem 2013" ("Die besten Autos 2013"), otrzymał tytuł "Auto Trophy 2012" oraz tytuł najbardziej wszechstronnego auta magazynu "Top Gear". Samochód został doceniony również w Polsce. W jednym z największych plebiscytów motoryzacyjnych w naszym kraju ("Auto Lider") Golf został wybrany kompaktowym samochodem roku.

Historia sukcesów Golfa nie ma sobie równej w motoryzacji. Można go spotkać na wszystkich pięciu kontynentach, w ponad 120 krajach. Z wielkością produkcji, która wkrótce osiągnie 30 milionów, Golf wyznaczał w minionych dziesięcioleciach nowe standardy w klasie samochodów kompaktowych. Wprowadził nowe technologie, takie jak ABS, poduszka powietrzna i elektroniczny program kontroli i stabilizacji toru jazdy, które wywarły znaczący wpływ na konstrukcję samochodów z segmentu nazwanego "klasą Golfa". Nowe standardy wyznaczała także zewnętrzna i wewnętrzna stylistyka: Golfa, jak żaden inny produkt, od pierwszej do siódmej generacji charakteryzował niepowtarzalny język produktu i formy, który do dnia dzisiejszego uznawany jest za ponadczasowy.

Dowiedz się więcej http://www.caroftheyear.org/

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019